W naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy Straży Miejskiej wraz z psem o imieniu Marley. W ramach spotkania odbyła się pogadanka na temat  bezpiecznego zachowania wobec zwierząt w obecności psa o imieniu Marley. Na początku spotkania pies zaprezentował  wyuczone umiejętności i sztuczki. Strażnicy przybliżyli naszym przedszkolakom  przepisy  ważne  dla opiekunów zwierząt między innymi obowiązki takie jak  sprzątania nieczystości, nakładania smyczy lub kagańca podczas spacerów, karmienia i dbania o zwierzę w domu, wykonywania szczepień) oraz inne przydatne informacje. Dzieci miały okazję wykonać ćwiczenia bezpiecznej pozycji żółwia, która pozwala uniknąć groźnych obrażeń w przypadku ataku agresywnego psa.