"Pingwinki"  z  przedszkola  zapoznały  się  dzisiaj  z  projektem  "STARY NOWY PORT".

Dzieci  wiedzą, że  miasto  w  którym  mieszkamy  to  Gdańsk, ale  warto też  poznać  dzielnicę, w  której  mieszka  większość  przedszkolaków  uczęszczających  do  naszego  przedszkola. Urządziliśmy  więc  sobie  "spacer"  po  Starym - Nowym  Porcie. Dzieci  obejrzały Latarnię  Morską, która  wskazuje  drogę  statkom  do  portu, piekne, zabytkowe  kamienice, zajezdnię  tramwajową, stary  dworzec, z  którego  odjeżdżały  kiedyś  pociągi, Dom  Kultury, w  którym  mieściło  się  kino  i  sala  widowiskowa.

"Pingwinki"  układały  puzzle  przedstawiające  Nowy  Port, kolorowały  obrazki  tematycznie  związane  z  morzem.

W  tym  roku  nasze  przedszkole  obchodzi  70  urodziny  i  przeglądając  stare  kroniki  przedszkolne  dzieci  miały  możliwość  zaobserwowania  jak  kiedyś  wyglądał  nasz  "Bursztynek".