Pingwinki z „Bursztynka” wzięły udział w OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „MIŚ BAJKUŚ W KRAINIE BAJKOTERAPII”.Na potrzeby projektu wykorzystane zostały bajki psychoedukacyjne, napisane przez autorkę książek z zakresu bajkoterapii -Marię Molicką. Bohater bajki czytanej dzieciom mierzy się z podobnym problemem do tego, z którym może na swojej życiowej drodze napotkać dziecko. Wówczas, dzięki bajce, dziecko zdobywa doświadczenie w rozwiązywaniu różnorodnych problemów  przyswajając w ten sposób pozytywne wzory zachowań, które mogłoby zastosować. Poprzez bajkoterapię, w połączeniu z edukacją teatralną, uczymy dzieci empatii, radzenia sobie z emocjami oraz wzmacniamy jego poczucie własnej wartości.

Pingwinki zapoznały się z przygodami Pajączka. Rozmawialiśmy na temat treści wysłuchanej bajki i wspólnie doszliśmy do wniosku, że naśmiewanie się, przezywanie oraz poniżanie jest złe. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach naśladowczych oraz ruchowych. Samodzielnie też wykonały swojego pajączka. Pszczółka Marzycielka to następna bohaterka. Po wysłuchaniu bajki za pomocą burzy mózgów- na temat uczuć bohaterki- dzieci starały się także określić swoje uczucia, gdyby były w podobnej sytuacji. Bardzo spodobał się dzieciom taniec z chustami do utworu „Lot trzmiela”. Z zaciekawieniem dzieci również wysłuchały bajki ,, Zaczarowane mrowisko” . Dowiedziały się ciekawych informacji o życiu mrówek ale przede wszystkim zrozumiały, iż w życiu ważny jest każdy napotkany człowiek, że wszyscy mamy swoją siłę, która daje możliwość zmagania się z przeciwnościami losu.