28 września 2022 r. uczniowie kl. 8 gr. 1 i 2 matematyki w ramach opracowanego przez nauczycieli matematyki projektu pt. „Liczę, planuję, oszczędzam, inwestuję” rozpoczęli kolejny rok przygody ze studiowaniem na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Tematem spotkania było „Pożyczka a kredyt. Budowa harmonogramu spłaty zadłużenia oraz kalkulacja RRSO”. Uczniowie pokazali szeroki zakres wiedzy na dany temat. Zgłębili go i poznali obliczenia kredytowe. Nie obyło się bez nagród rzeczowych, które przygotował prowadzący Pan dr Piotr Kasprzak.

Uczniowie w przerwie z ostatniego piętra gmachu Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej podziwiali piękną panoramę Wrzeszcza i Zatokę Gdańską.