21 września 2022 r. odbyło się pierwsze spotkanie dla uczniów (kl. 7 i 6 gr. 1 matematyka) na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Uczniowie mają możliwość udziału w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników naukowych PG w ramach opracowanego przez nauczycieli matematyki projektu pt. „Liczę, planuję, oszczędzam, inwestuję”. Tematem spotkania było „Jak zostać menadżerem własnego portfela”. Uczniowie doskonale poradzili sobie z tematem i pogłębili wiedzę i poznali metody obliczania odsetek od lokat i podatku. Nie obyło się bez nagród rzeczowych dla najbardziej aktywnych, które przygotował prowadzący Pan dr Marcin Potrykus.

Zajęcia prowadzone na uczelni przez pracownika naukowego to możliwość „bycia jak student”. Uczniowie zwiedzili gmach Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz z ostatniego piętra uczeni podziwiali piękną panoramę Wrzeszcza.

Czekamy na kolejne zajęcia, które odbędą się już za trzy tygodnie!