21 listopada to coroczne pomarańczowe święto czyli Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie zwany Dniem Tumbo.

Tego dnia obchodzimy także Dzień Życzliwości.

Dziś mimo szarugi za oknem królował kolor pomarańczowy na korytarzach szkolnych.

Obchody Dnia Tumbo w naszej placówce były zajęciami tematycznymi z wykorzystaniem scenariuszy oraz materiałów filmowych udostępnionych przez Fundację Hospicyjną. Zaowocowały one pracami plastycznymi uczniów, których motywem przewodnim był Słonik Tumbo.

Prace można podziwiać na tablicach szkolnych.

Uczniowie klasy 6A kwestowali w trakcie zebrań z rodzicami, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc materialną i psychologiczną dzieciom i młodzieży w żałobie -podopiecznym Funduszu Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Dzień Tumbo oraz za okazane serce i wsparcie.