28.04 z okazji zbliżającej się 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczysta akademia, którą rozpoczęło wprowadzenia Sztandaru Szkoły i wspólne odśpiewanie hymnu Polski - "Mazurka Dąbrowskiego".

Uczniowie ubrani odświętnie z powagą obejrzeli program artystyczny, który przygotowała klasa VA.

Podczas przedstawienia przybliżono klasom III-VIII historię powstania Konstytucji 3 Maja.

Konstytucja 3 Maja z 1791 była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce i jedną z ostatnich prób ratowania Polski przed zaborcami.

Widownia przeżyła piękna lekcję patriotyzmu.

Nie zabrakło pieśni patriotycznych - "Witaj majowa jutrzenko" oraz "Roty" w wykonaniu Karola i Martyny z VB oraz aktorów VA.

Dekorację na auli stworzyli uczniowie VIIB oraz mama Miszy z VA, a napis tata Sylwka z VA.