MISJA:

„ Dziecko, które naprawdę pokochało swoje  otoczenie i wszystkie żyjące stworzenia,

które odkryło radość i entuzjazm w pracy, daje nam powód, by mieć nadzieję … nadzieję na pokój w przyszłości.”

• Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny i  radosny rozwój każdemu dziecku. Dziecko traktujemy indywidualnie i podmiotowo.

• Sprawiamy, że dzieci w naszym przedszkolu rozwijają się w atmosferze ciepła

i zrozumienia , mają poczucie własnej wartości , czują się kochane, akceptowane

i szczęśliwe.

• Przygotowujemy je do wyrażania emocji,  przeżywania sukcesów i radzenia sobie

z porażkami.

• Zapewniamy dzieciom warunki do łączenia różnych form ekspresji  poprzez  wspieranie ich działań twórczych.

• Kierujemy się zasadami wynikającymi z Konwencji Praw Dziecka.

• Współpracujemy z rodzicami w tworzeniu optymalnych warunków do rozwoju naszych wychowanków , uwzględniamy ich oczekiwania , wspieramy oddziaływanie wychowawcze rodziny własną wiedzą i doświadczeniem.

• Zapewniamy kompetentnych i życzliwych nauczycieli  pracujących nowatorskimi metodami.

• Oferujemy ciekawy program edukacyjny wspomagający i ukierunkowujący rozwój dzieci , atrakcyjne zajęcia i zabawy , dostosowane do możliwości rozwojowych

i zainteresowań dzieci.

• Zapewniamy warunki umożliwiające dzieciom dobre przygotowanie do podjęcia nauki w szkole. Dobieramy treści nauczania tak, aby rozwijać u przedszkolaków upodobania do nauki, kultury i sztuki.

• Dbamy o wyrabianie dobrych nawyków profilaktyki zdrowotnej oraz edukacji ekologicznej.

• Organizujemy warunki do aktywnego wypoczynku i rozwijana sprawności fizycznej dzieci.

• Współpracujemy z placówkami Montessori, placówkami kultury i społecznością lokalną.

WIZJA:

„To prawda, że nie możemy stworzyć geniusza.

Możemy tylko nauczać tak, aby dać dziecku

szansę na spełnienie swoich potencjalnych możliwości.”

W naszym przedszkolu będziemy podejmować działania wspierające twórczą postawę dzieci w różnych dziedzinach aktywności, rozwijając ich wiarę we własne możliwości . Będziemy zmierzać do rozwijania w dzieciach wrażliwości na wszelkie rodzaje sztuki, przedstawiać różne formy ekspresji , wprowadzimy je w świat wartości jakimi są : prawda, miłość , dobro i piękno. Nauczyciele będą prowadzić pracę dydaktyczną ukierunkowaną na odkrywanie zdolności  i rozwijanie umiejętności intelektualnych i artystycznych dzieci , dbając o to,  aby przezwyciężały one lęki, uprzedzenia  i brak wiary w siebie. Pragniemy, aby dzieci były szczęśliwe i bezpieczne , a przedszkole funkcjonowało zgodnie z ich potrzebami
i Państwa oczekiwaniami. Nasi wychowankowie wyrosną na ludzi twórczych o szerokich zainteresowaniach i różnorodnych umiejętnościach.

CELE:

Naszym celem jest wychowanie samodzielnego, wierzącego we własne siły  i przekonanego o własnej wartości człowieka, a także:

• wypracowanie szacunku do porządku i do pracy,

• wypracowanie zamiłowania do ciszy i w tej atmosferze do pracy indywidualnej i zbiorowej,

• osiąganiu koncentracji nad wykonanym zadaniem,

• szacunek dla osobowości,

• poszanowanie wolności własnej i cudzej,

• poczucie bezpieczeństwa.

• wykorzystanie naturalnej ciekawości świata.