3. października dzieci rozpoczynające swoją przygodę ze szkołą świętowały ważne wydarzenie w gościnnych progach Ratusza Głównego Miasta. Zanim pani dyrektor pasowała Je na uczniów, musiały udowodnić zgromadzonym gościom, że zasługują na to miano. Pomimo tremy bezbłędnie odpowiadały na pytania, wzorowo zaśpiewały hymn szkoły. Wszyscy jednogłośnie przyznali, że dzieci z klasy I a i I b mogą być pasowane na uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy za obecność na uroczystości pani dyrektor Jolancie Bocian, pani wicedyrektor Annie Dreliszak oraz panu Grzegorzowi Krygerowi – zastępcy dyrektora ds. edukacji w Wydziale Rozwoju Społecznego. Dziękujemy także Rodzicom, którzy przygotowali niespodzianki dla swoich Pociech oraz Dziadkom, którzy mocno przeżywali tę ważną uroczystość i trzymali kciuki za swoje wnuki J.

Życzymy naszym Pierwszakom, aby szkoła zawsze kojarzyła się Im tylko z przyjemnymi wydarzeniami i aby zdobyli w niej przyjaźnie na całe życie…

Mirosława Szyling, Katarzyna Łącka