Nasza szkoła od trzech lat bierze czynny udział w Ogólnopolskim programie edukacji medialnej „Lekcja w kinie” organizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej.
Pierwszego października po raz kolejny nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach -
„Podróż po kinie gatunków”- klasy 5 i 6
„W świecie gatunków filmowych”- klasy 7 i 8.
Uczniowie klas 5 i 6 poznali lub przypomnieli sobie pojęcie gatunku filmowego.
Podczas warsztatów zostały omówione gatunki filmowe: fantasy, western, musical, komedia, film przygodowy, science fiction.
Poznali różnice pomiędzy filmami science fiction a fantasy, a także różne rodzaje komizmu (sytuacyjny, słowny, postaci).
Klasy 5ABCD i 6ABCD obejrzały film „BFG: Bardzo Fajny Gigant”, który jest ponadczasowych wartościach: przyjaźni,bezinteresownej pomocy lecz również porusza temat dyskryminacji i znęcania się nad słabszymi.
Klasy 7 i 8 odkryły pojęcie konwersji gatunkowej, hybrydy gatunkowej oraz różnic między gatunkiem a rodzajem filmowym.
Powtórzyły sobie dotychczasową wiedzę o gatunkach filmowych, a także zdobyli nową wiedzę o współczesnych gatunkach filmowych, między innymi found footage.
Po zakończonych warsztatach uczniowie klas 7ABC i 8ABC obejrzeli film „Między nami kosmos”, który przedstawia młodzieńcze problemy, takie jak: dojrzewanie, potrzeba przynależności, szukanie własnej tożsamości, a przede wszystkim spełnianie marzeń.
Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w warsztatach i z niecierpliwością  czekają na kolejne!