Debatą oksfordzką został zakończony drugi rok zajęć w ramach Innowacji Pedagogicznej prowadzonej przez Szkołę Podstawową nr 55 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7) z Gdańska oraz Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

W debacie, która odbyła się 14 czerwca 2023 w budynku Hydromechaniki na Politechnice Gdańskiej, wzięło udział ponad 80 uczniów z dwóch szkół: Szkoły Podstawowej nr 55 oraz Szkoły Podstawowej nr 67 w Gdańsku. „Dobrze, że egzamin ósmoklasisty z matematyki jest obowiązkowy” to teza, którą musieli obalić lub obronić uczniowie klas VIII w dwóch, czteroosobowych zespołach. Rolę marszałka podczas debaty pełnił Pan dr hab. inż. Profesor Uczelni Krzysztof Zięba z Katedry Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Naszą szkołę – Propozycję reprezentowali uczniowie klas 8 w składzie:

Mówca 1 – Nikola Strzelecka

Mówca 2 – Filip Więckowicz

Mówca 3 – Wiktoria Wieczorek

Mówca 4 – Kinga Kąpielska

Oba zespoły były bardzo dobrze przygotowane, a publiczność z zaangażowaniem odnosiła się do przedstawianych tez oraz zadawała pytania.

Podczas debaty publiczność wybrała najlepszych mówców: Amosa Waszczuka z Opozycji Filipa Więckowicza z Propozycji.

Wszystkim mówcom GRATULUJEMY profesjonalnego przygotowania, wystąpienia i argumentacji.

Byliście WSPANIALI!!!

Poniżej link  do artykułu o debacie oksfordzkiej uczniów klas 8 na stronę Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej wraz z fotorelacją

Debata oksfordzka